З 28 по 30 травня 2021 р. відбулися довгоочікувані виставки – «Рукоділля. Бізнес & Хобі» та «Модна лялька». В заходах приймали участь 316 експонентів: компаній, магазинів, студій та майстерень, майстрів, дизайнерів та художників, а також юних майстрів-конкурсантів.

Центральний розділ виставки «Хобі маркет» представили відомі українські компанії та магазини, такі як ТМ «Людмила», «Purple Fox», ТМ «Александра Токарева», «Совушка», «Zarmilka», магазин-студія «Декупажинка», «Creativниця», «Скриня майстрині», «Лавка художника», «Творчі тканини», «Shtapel’», «Жива глина» та інші. Відвідувачам були представлені світові новинки різноманітних напрямів рукоділля, товарів для творчості та хобі, фурнітура, тканини, картини для вишивання, бісер та намистини, набори для створення прикрас, керамічні вироби, товари для художників та багато іншого. Національні майстри та дизайнери представили експозиції унікальних авторських колекцій прикрас ручної роботи, дизайнерського одягу та різноманітних аксесуарів на будь-який смак.

Традиційно відбувся практичний семінар від інформаційного бізнес партнера Асоціації виробників та імпортерів рекламних сувенірів України АВІРСУ на тему «Хендмейд-тренди 2021 + лайфхак-методика перевтілення хобі в бізнес», спікер Наталія Волошина, виконавчий директор. Під час практикуму було обговорено зріз сучасних тенденцій з різних креативних індустрій, презентація інформації для власних роздумів, вектори для різних сценаріїв розвитку власних проектів, а також надана лайфхак-методика перевтілення хобі в бізнес для тих творчих осіб, яким важко себе організувати й тим, у кого творчість понад усе.

На практичному семінарі «Шлях з айті у вишивальний бізнес» спікер Наталя Олефіренко, майстриня з вишивки гладдю із Миколаєва, поділилася власної історією успіху, проаналізувавши та висвітливши основні перепони, злети та падіння, нюанси ефективного розвитку соціальних платформ, досвід відкриття онлайн школи та ін.

В рамках семінару від E-Export School від Укрпошти «Відкритий діалог про те, як хендмейдеру з України почати продавати за кордон з мінімальними витратами на логістику» спікером Таїсією Черницькою було обговорено насутпне: E-Export – переваги як каналу для продажів товарів; особливості операційної моделі; ключові поради щодо відправлення товарів за кордон; де шукати поради з просування товарів

Відома арт-коуч та майстриня клаптиковго шиття Людмила Андреєва провела для всіх лекцію «Печворк. Різноманітність та модні тенденції», на якій було присвячено час розгляду таких питань: історія виникнення печворка; особливості та відмінності печворка у Європі, Єгипті, Америці та Японії; печворк та сьогодення.

В рамках виставки також відбулися фінали творчих конкурсів: конкурс «Чарівне рукоділля» та всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Чарівний бісер» з загальною темою «Загадкова Індія». Переможцями номінацій останнього стали Ангеліна Лалетіна, Поліна Жебко, Марія Самгіна, Ангеліна Іванюшина, Катерина Абрамова, Дарина Скотаренко. Загалом в конкурсі було представлено 85 робіт 51-го юного майстра. Традиційно спонсором конкурсу дитячої творчості «Чарівний бісер» стала ТМ «Чарівна Мить», надавши усім учасникам корисні та розвиваючі подарунки.

На головній сцені виставки для відвідувачів були проведені покази колекції одягу Театру танцю та моди «Fashion ZONE» (м. Корюківка): «Модна Лялька» – стиль Бохо; «Ukraine Fashion Paradise» – Етно стиль; «Africa» – круїзна колекція. Керівник, хореограф, дизайнер Євгеній Гордюк.

Традиційно відбулися покази від «Асоціація дитячої моди». Були представлені наступні колекції: «Шикоба», дизайнер Марина Бойко; «Холодне серце», дизайнер Олександра Мадера; «Флайт», дизайнер Ніка Зінківська; «Савана», дизайнер Ліза Давиденко; «Північне сяйво», дизайнер Олена Кирієнко. Президент «Асоціація дитячої моди» Ірина Ярмак.

Також в рамках традиційного шоу «Хвилина Слави» був проведений показ колекції в’язаного одягу (техніка – художне в’язання крочком) від дизайнера Ірини Картамишевої на моделях від «Асоціація дитячої моди».

На головній сцені відбувалися різноманітні виступи та дефіле. Так, було проведено театралізоване дефіле «Версальські сновидіння Стильних метеликів» творчим колективом моделей 60+, виступ «Я так Хрещатик люблю» танцювальної групи «Тайцзи-балет» (художній керівник, режисер-постановник Борис Жусов, дизайнер костюмів Ганна Іванчук), а також виступ Народного театру індійського класичного танцю «Накшатра».

В рамках виставки «Модна лялька» для відвідувачів були представлені наступні тематичні зони: «Авторська лялька», «Арт Лялька», «Ведмедики Тедді та друзі» та «Blythe&Co».

Центральна частина виставки була представлена просторою відкритою зоною «Арт Лялька» з тематичними авторськими арт-проектами: авторський проект Оксани Сальникової; колективний концептуальний проект «Не проект» Вікторії Кукало та Марії Бондаренко, а також колективний проект художників з Одеси «Вальс самоцвітів».

Традиційно відбулося дефіле шарнірних ляльок, представлених учасниками Української спільноти BJD.

Відбувся фінал конкурсу дитячої творчості «Модна Лялька», тема «Улюблений книжковий герой». В конкурсі взяли участь 69 юних майстрів, які представили 75 конкурсних робіт. Переможцями номінацій стали Владімір Шпикуляк, Марія Головченко та Євгенія Локатир. Окрім головних призів, наданих інформаційним бізнес партнером АВІРСУ, постійні учасники виставки Ольга Хміль та Тетяна Девіс надали свої персональні призи за найбільш вподобані роботи.

Також були проведені фінали традиційних конкурсів. Переможцем конкурсу авторських робіт «Модна Лялька», тема «Світ ляльок. Поезія та естетика» в номінації «Статична лялька» за оцінкою незалежного журі стала Лена Головненко з роботою «Кейлін» та в номінації «Фантазійна лялька» – Світлана Солодун з роботою «На лесной опушке, у одной старушки…».

Переможцем конкурсу авторських робіт «Мій улюблений ведмедик» в номінації «Традиційний ведмедик» за оцінкою незалежного журі стала Марія Бойко з роботою «Ведмідь».

На головні сцені відбулося театралізований виступ колективу Театру моди «Секрет». ПНЗ «ЦДЮТ Шевченківського району» ЗМР (м. Запоріжжя) у вигляді чарівних ляльок. Керівник Світлана Стринадкіна.

В зоні майстер-класів було проведено майстер-клас «Восківка, створення воскового букетика» від майстрині Світлани Лебедевої, на якому було виготовлено елементи традиційного аутентичного українського весільного вінка, а саме букетика для нареченої чи нареченого.

Традиційно в рамках виставок було приділено багато уваги благодійності за допомогою представників та проектів благодійної організації.

Наступні XXV Міжнародна виставка «Рукоділля. Бізнес & Хобі» та ХХІІІ Міжнародна виставка авторської ляльки та Тедді «Модна лялька» відбудуться на 5-7 листопада 2021 року на території Міжнародного виставкового центру.

Чекаємо на вас!

Наші ресурси:

https://rukodelie-bh.com/

https://modnalyalka.com/

https://www.facebook.com/craftbusinesshobby/

https://www.facebook.com/modnalyalka/

Пост-реліз

ХХІV Міжнародна виставка «Рукоділля. Бізнес & Хобі»

XXІІ Міжнародна виставка авторської ляльки та Тедді «Модна лялька»

28-30 травня 2021 р., МВЦ, м. Київ, Броварський пр-т, 15, павільйон №4-В