Пост-реліз

XX Міжнародна виставка авторської ляльки і Тедді «Модна лялька»,

18-20 жовтня 2019 року, МВЦ, м. Київ, Броварський пр-т, 15, павільйон №4-В

 

З 18 по 20 жовтня 2019 року на території Міжнародного виставкового центру  проходили міжнародні виставки – «Рукоділля. Бізнес & Хобі» та «Модна лялька», організатором яких виступає редакція журналу «Модне рукоділля». В заходах приймали участь 305 експонентів: компаній, магазинів, студій та майстерень, майстрів, дизайнерів та художників з України, Нідерландів, Чехії, Іспанії, Великобританії, Японії, Казахстану, Ізраїлю, Молдови, Росії, Білорусі. За три дні виставку відвідало 8127 гостей та жителів столиці.

В рамках салону «Модна лялька» для відвідувачів були представлені наступні тематичні зони: «Авторська лялька», «Арт Лялька», «Ведмедики Тедді та друзі», «Ляльки reborn», «Традиційна українська лялька» та «Blythe&Co».

В цьому сезоні виставку відвідала відома майстриня-лялькарка Івон Фліпс з Нідерландів (член міжнародної спілки лялькарів DABIDA), продемонструвавши всім свої різнокольорові чарівні тендітні та неперевершені роботи, а також книгу з власними ілюстраціями. Також вперше шановним гостем стала майстер-реборніст Івета Екертова з Чехії, яка продемонструвала відвідувачам свої дивовижні та реалістичні ляльки-реборн.

Центральна частина салону була представлена просторою відкритою зоною «Арт Лялька» з 43 подіумами та тематичними авторськими арт-проектами.

«Fashion doll through the centuries» («Модна лялька крізь століття») – проєкт групи митців під керівництвом Валентини Яковлевої, що презентував мікс історії антикварної ляльки та історії розвитку моди – від ляльки Пандора до сучасного манекена початку століття. В проєкті «Легенди Львова» відвідувачі змогли побачити лялькові версії давніх легенд, підкріплених правдивими історичними фактами. Колективний проєкт «Прянощі» – це художне бачення магії прянощів, втілене в неймовірних авторських ляльках 10 відомих майстрів-лялькарів під орудою Юлії Пелюх та Ірини Жмуренко.

Yvonne Flipse and Patrick Fédida
Стенд Іветти Екертової
Проєкт «Легенди Львова»

Традиційно було організовано та проведено дефіле шарнірних ляльок, представлених учасниками Української спільноти BJD.

В дні проведення салону пройшов особливий конкурс «Ювілейна Модна Лялька», переможців серед 24 конкурсних робіт було обрано за допомогою глядацького голосування. Переможцями стали Олеся Гетьман з роботою «Живи зараз», Юлія Малишева з роботою «Love looks not with the eyes, but with the mind» та Олена Кантур з роботою «Пеппі Довгапанчоха», призи для яких – подіуми на наступній виставці «Модна лялька», що відбудеться у вересні 2020 року, – надали  організатори виставки.

Вперше пройшов конкурс авторської іграшки «Мій улюблений ведмедик». 33 майстри представили на розсуд журі свої роботи, серед яких було обрано 3-х переможців: номінація «Традиційний ведмедик» – Влада Дикань з ведмедиком «Ну візьми мене на море…», номінація «Ведмедик, виконаний в техніці амігурумі» Любов Бугайова з роботою «Міхалич», призи для яких – вітрини на наступній виставці «Модна лялька», що відбудеться у вересні 2020 року, – надали  організатори виставки. В номінації «Ведмедик, виконаний у техніці сухе валяння» перемогла Анастасія Кошова з роботою «Рожевий ведмедик», приз для конкурсанта надано Тетяною Козак та магазином «Скриня майстрині». У дні салону відбулося захопливе майстер-шоу «Секрети лялькового костюму» від Тамари Півнюк, художниці-лялькарки, члена міжнародної спілки лялькарів NIADA. Також відбувся психологічний тренінг «Про що мовчить ваша лялька?» Катя Калашнікова – майстриня авторських ляльок і ведмедиків Тедді, психолог, арт-терапевт, коуч, письменниця – зосередила увагу та розповіла про основні аспекти лялькотерапії та допомогла учасникам проаналізувати власні ляльки, використовуючи відповідні практичні техніки. На головній сцені Валерій Бондаренко презентував свої книжки «У кожному Я» та «Щоденник однієї ляльки», провів автограф сесію та поспілкувався з шанувальниками.

Проєкт «Модна лялька крізь століття»
Проєет «Прянощі»

Традиційно в рамках виставок приділялося багато уваги благодійності за допомогою представників та проектів благодійної організації Фонд допомоги онкохворим дітям «Краб» та дитячого будинку «Перлинка».

Як звичайно, на відвідувачів очікували подарунки та постійні розіграші призів від організаторів виставки.

Наступні XXIIІ Міжнародна виставка «Рукоділля. Бізнес & Хобі» та ХХІ Міжнародна виставка авторської ляльки і Тедді «Модна лялька» відбудуться у вересні 2020 року на території Міжнародного виставкового центру. Чекаємо на вас!

Проєкт «Легенди Львова»
Проєкт «Легенди Львова»

18 жовтня на головній сцені ХХ Міжнародного салону авторської ляльки та Тедді «Модна лялька» відбулася презентація книг Валерія Бондаренка «У кожному Я» і «Щоденник однієї ляльки». Після презентації відбулася автограф-сесія, під час якої відвідувачі мали можливість поспілкуватися з автором.